TUBELED_40 II Holder for MACH LED 40 Drilling pattern
Product number:
210200-39
EAN:
4260556628622
Available downloads
Data sheet
(0.64 MB)
CAD Download
(Link to download)
TUBELED_40 II Holder for MACH LED 40 Drilling pattern
TUBELED_40 II stainless-steel mounting brackets (V2A) for a like-for-like replacement of the Waldmann MACH LED 40. Fits the original drilling pattern, adjustable up to 110°, robust and installer-friendly.
The bracket is suitable for the TUBELED_40 II surface-mounted luminaires · Basic-Line · RGB-W.
Properties "TUBELED_40 II Holder for MACH LED 40 Drilling pattern"
| Order number: | 210200-39 |
|---|---|
| Model: | Lamp Holder TUBELED_40 II |
| Type: | Angle |
| Amount: | 1 pair |
| Dimensions (mm): | 40 mm x 28 mm x 17,5 mm (~1,57? x ~1,1? x ~0,69?) |
| Weight (net): | 50 g (~2 oz) |
| Gross weight: | 100 g (~4 oz) |
| Feature: | LED light continuously adjustable and securable by 110? in the axis of rotation |